ناصر جبرائیل اوغلی naser jebraeil oghli

حمل ونقل - بازرگانی - اقتصاد - بازاریابی - مطالب آزاد

مدیریت ایرانی کجاست
نویسنده : ناصر - ساعت ٧:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۱٠
 

مدیریت ایرانی کجاست

 

کمی که تاریخ ایران رو بخونی و کمی که ملی گرایی فکر کنی ، کمی که واقع بین باشی و ایران را بشناسی دلت خیلی برای خودت تنگ میشه ، هر روز در کلاسهای مدیریت از همه حرف زده میشه ولی تفکر مدیریت ایرانی آموزش داده نمیشه ، همه اساتید و دانشجویان از همه حرف میزنند به جزء یک تفکر ایرانی .

آیا در سال 1388 از همه ایرانی ها نتواستند قالب مدیریت ایرانی را تعریف کنند و اصول مدیریت ایرانی و استراتژی ایرانی و غیره ... رو شکل بدهند پس این همه دکتر رو کارشناس تحصیل کرده و خارج رفته به چه درد تمدن ایرانی خوردند . پس این همه مدعی مدیریت در پهن گشتر ایران فقط قرار عقاید دیگته شده غرب رو به ما دیکته بکن . آن عقاید که در کتابها به ایران رسید پس نقش شما در تشخیص شیوهای درست و غلط کجا رفته .

خیلی ساده لوح و خوش باور رفتند و عقاید آنها رو گرفتند ، حالا قرار تدن ایرانی مثل فرانسه ، آلمان ، امریکا ، انگلیس و ... بشه . ( ولی عکس العمل نشان داد که ، تجربه های یکنواخت و ثابت و معین را حادث نمیشه ) این افکار همچون تخته پاره بی اهمیت بر روی امواج سواره و مردم ، مدیریت ایرانیرا در چهره خیلی از این مدیران نمی بینند . بالتبع فقط با در دست گرفتن تصویر مدیریت غربی سعی در به رخ کشیدن عقاید خود در کلیه حیطه های مدیریتی هستند ، که پاره ای از این عقاید از حیث ارزش و اعتبار علمی بی بهره است . الان در نقطه ای هستیم که قبلا بوده ایم و شاید عقب تر ، فی نفسه این تفکر مدیریتی اصالتی ندارد چون تفکر ایرانی در ان نیست .

تذکر حقیقی نسبت به آنچه تاکنون واقع شده ، افق بسته اینده را برای ما خواهد گشود .-/ناصر جبرائیل اوغلی \-